Scenariusz zajęć z matematyki w kl. VI z wykorzystaniem TIK
Nauczyciel prowadz±cy: Aneta Forc
Data: 17.12.2019r.
Temat zajęć: Droga, prędko¶ć, czas-powtórzenie wiadomo¶ci.
Lekcja powtórzeniowa - temat przewidziany na dwie jednostki lekcyjne.
Cel lekcji: Wykorzystanie poznanych wiadomo¶ci dotycz±cych prędko¶ci, drogi, czasu do rozwi±zania quizu PASUJˇCE PARY i zadań z zeszytu ćwiczeń pt. sprawdĽ, czy umiesz.
KomentarzCele uczenia się:
Uczeń:
- powtórzy i utrwali wiadomo¶ci dotycz±ce obliczania drogi, prędko¶ci i czasu
- zastosuje poznane wiadomo¶ci i zdobyte umiejętno¶ci w praktyce – quiz PASUJˇCE PARY i zadania z zeszytu ćwiczeń
- będzie doskonalił umiejętno¶ci pracy w grupie
Kryteria sukcesu:
- zamienia jednostki
- oblicza przebyt± drogę
- oblicza prędko¶ć w opisanych sytuacjach
- oblicza czas w jakim można pokonać dany dystans
- wykorzysta poznane wiadomo¶ci i zdobyte umiejętno¶ci w praktyce.
Metody
- pogadanka
- aktywizuj±ca –quiz PASUJˇCE PARY
Formy pracy
- praca w grupach
- praca z cał± klas±
¦rodki dydaktyczne
- kartki z numerkami
- komputer z dostępem do internetu
- monitor interaktywny
- zeszyt ćwiczeń, podręcznik
Formy wykorzystania TIK:
quiz PASUJˇCE PARY –
- czas https://learningapps.org/watch?v=py5c1pojj19
- droga https://learningapps.org/watch?v=pn52g9whj19
- prędko¶ć https://learningapps.org/watch?v=pis94w9rn19
Przebieg lekcji:
Faza wprowadzaj±ca:
Temat lekcji: : Droga, prędko¶ć, czas-powtórzenie wiadomo¶ci.
- Czynno¶ci organizacyjno – porz±dkowe.
- Sprawdzenie pracy domowej.
- Podanie tematu lekcji i jej przebiegu. Wspólne ustalenie celu lekcji.
- Podanie kryteriów sukcesu.
Faza realizacyjna:
- Omówienie zasad rozwi±zywania quizu PASUJˇCE PARY
- Podział uczniów na trzy grupy czteroosobowe.
- Rozwi±zywanie quizu PASUJˇCE PARY przygotowanego przez nauczyciela.
- Rozwi±zywanie zadań z zeszytu ćwiczeń
Faza podsumowuj±ca:
- Omówienie wyników quizu
- Kryteria sukcesu - samoocena uczniów
- Oceny za pracę na lekcji.
- Praca domowa –zadania z podręcznika
Opracowanie:Aneta Forc
© Szkoła Podstawowa w Darominie