Scenariusz zajęć z matematyki w kl. VIII z wykorzystaniem TIK


Nauczyciel prowadz±cy: Aneta Forc
Data: 7.01.2020r.
Temat zajęć: Obliczenia procentowe -ćwiczenia.
Lekcja ćwiczeniowa- temat przewidziany na dwie jednostki lekcyjne.
Cel lekcji: Wykorzystanie poznanych wiadomo¶ci dotycz±cych obliczeń procentowych do rozwi±zania quizu Pasuj±ce pola i zadań z podręcznika i zeszytu ćwiczeń.

Cele uczenia siÄ™:

Uczeń:

  • utrwali wiadomo¶ci dotycz±ce obliczaĹ„ procentowych
  • zastosuje poznane wiadomo¶ci i zdobyte umiejÄ™tno¶ci w praktyce – quiz Pasuj±ce pola i zadania z podrÄ™cznika i zeszytu ćwiczeĹ„
  • bÄ™dzie doskonaliĹ‚ umiejÄ™tno¶ci pracy w grupie


Kryteria sukcesu:

  • zamienia liczbÄ™ na procent i procent na liczbÄ™
  • oblicza liczbÄ™ gdy dany jest jej procent
  • oblicza procent danej liczby
  • oblicza o ile procent wiÄ™cej o ile procent mniej
  • wykorzysta poznane wiadomo¶ci i zdobyte umiejÄ™tno¶ci w praktyce.


Metody

  • pogadanka
  • aktywizuj±ca –quiz Pasuj±ce pola


Formy prac

  • praca z cał± klas±
  • praca indywidualna


¦rodki dydaktyczne
  • komputer z dostÄ™pem do internetu
  • monitor interaktywny
  • zeszyt ćwiczeĹ„, podrÄ™cznik


Formy wykorzystania TIK: quiz Pasuj±ce pola
Pasuj±ce pola: https://learningapps.org/watch?v=px7v4yokk20

Przebieg lekcji:

Faza wprowadzaj±ca:<

/i> Temat lekcji: :Obliczenia procentowe -ćwiczeni.

  • Czynno¶ci organizacyjno – porz±dkowe.
  • Sprawdzenie pracy domowej.
  • Podanie tematu lekcji i jej przebiegu. WspĂłlne ustalenie celu lekcji.
  • Podanie kryteriĂłw sukcesu.


Faza realizacyjna:

  1. Rozwi±zywanie zadań z podręcznika
  2. Omówienie zasad rozwi±zywania quizu PASUJˇCE PARY .
  3. Rozwi±zywanie quizu PASUJˇCE PARY przygotowanego przez nauczyciela.


Faza podsumowuj±ca:

  • OmĂłwienie wynikĂłw quizu
  • Kryteria sukcesu - samoocena uczniĂłw
  • Oceny za pracÄ™ na lekcji.
  • Praca domowa –zadania z zeszytu ćwiczeĹ„

Opracowanie:Aneta Forc

© Szkoła Podstawowa w Darominie